Andrek Andrea: Paradicsomi lét-e a magzati? – Legkorábbi tapasztalataink életre szóló jelentőségéről a perinatális tudományok tükrében
Részletek
A perinatális pszichológia életünk legkorábbi időszakának élettani és lélektani történéseit, valamint azok rövid és hosszú távú lehetséges következményeit vizsgálja: méhen belüli élményeink tapasztalatát, a szüleinkkel/anyánkkal zajló legkorábbi interakcióink minőségét, kötődésünk gyökereit, megszületésünk módjának zsigeri mintázatát, a beszéd megjelenése előtti események érzelmi- és pszicho-fiziológiai lenyomatait.
Tudományos bizonyítást nyert, hogy magzati- és újszülöttkori tapasztalataink meghatározzák felnőttkori érzelmi kapacitásunkat, stressz-válasz és kötődési mintázatainkat, ezáltal az emberekhez és környezetünkhöz való kapcsolódásunkat. Egészséget, betegséget, életminőséget.
Az előadás arra vállalkozik, hogy az élet kezdeti szakaszára vonatkozó tévhitek eloszlatása által és a korai tapasztalatok mélyebb megértése nyomán önismereti és vezetői szemléleti keret tekintetében egyaránt új szempontokra kínáljon. Az előadást követően közös gondolkodásra hívom a résztvevőket, amely során esetvignettákon keresztül lehetőségünk nyílik terápiás és gyakorlati szempontból is rátekinteni a téma aktualitására és jelentőségére.